Mgr. art Katarína Baranová ArtD.
ZAKLADATEĽKA LUDUS ACADEMY

V divadle sa ocitla hádam ešte skôr, ako začala chodiť. Už je to viac ako 50 rokov keď jej rodičia Xénia Gracová Kubová a Peter Kuba založili divadelnú školu a divadlo LUDUS. Celý Katkin život je tak spätý s herectvom a dramatickou výchovou.  
Vyštudovala bábkoherectvo a ako herečka účinkovala v divadle, v televíznych seriáloch a reklamách. Od 19 rokov aktívne pôsobí ako pedagóg dramatickej výchovy v škole LUDUS. 6 rokov pôsobila aj na VŠMU ako pedagóg DPŠ, kde učila didaktiku dramatickej výchovy. V súčastnosti účí didaktiku na Strednej pedagogickej škole. Posledých 15 rokov Katka aktívne využíva svoju kreativitu v OZ Červený nos - Clowndoctors, kde pôsobí ako zdravotný klaun, umelecký kouč a lektor.  

Manažérske a organizačné zručnosti uplatňuje Katka od roku 2010 ako riaditeľka SZŠU LUDUS v ktorej momentáne pôsobí viac ako 20 pedagógov a navšťevuje ju viac ako 350 detí a tínedžerov. Katka je taktiež autorka viacerých vzdelávacich programov, medzinárodných vzdelávacich projektov, workshopov, a je autorkou knihy Tvorím, teda som. Tá je práve zameraná na kreatívne hry a cvičenia.

Na svojej ceste pomohla množstvu ľudí od detí až po dospelých zlepšit svoje zručnosti a žiť kreatívnejší, pestrejší a štastnejší život. Opierajúc sa o 50 ročnú tradíciu LUDUSu a 25 ročné skúsenosti pedagóga, Katka zakladá v roku 2022 LUDUS ACADEMY. So svojim tímom profesionálnch pedagógov sú pripravení odovzdať Vám to najlepšie.

Mgr. art Jozef Jurčišin Kukľa

Jožko vyštudoval VŠMU odbor herectvo a študoval aj Doplňujúce pedagogické minimum na VŠMU. Okrem divadla a TV projektov sa venuje aj pedagogickej činnosti a učí v SZUŠ LUDUS tvorivú dramatiku. V LUDUS ACADEMY rieši komunikáciu s klientami a koordináciu všetkých termínov a lektorov. 
Ako lektora Ludus Academy ho môžete stretnúť na hereckých kurzoch pre dospelých a workshopoch pre ZŠ A SŠ.

Mgr. art Lenka Libjaková

Lenka vyštudovala najprv hudobno- dramatické konzervatórium v Martine a následne prešla na VŠMU, kde začala na bábkohereckom odbore a skončila na herectve. Vyštudovala aj Doplňujúce pedagogické minimum na VŠMU. Pôsobí vo viacerých divadelných zoskupeniach (Stoka, Uhol_92, DPM ) a hosťuje vo viacerých divadlách. Jej hlas môžete poznať aj z dabingu. V SZUŠ LUDUS učí tvorivú dramatiku a v LUDUS ACADEMY je lektorkou hereckých kurzov a workshopov pre ZŠ a SŠ.Mgr. art Šimon Ferstl

Šimon začínal s divadlom najprv ako žiak Ludusu a neskôr študoval na VŠMU odbor herectvo.  Vyštudoval tiež Doplňujúce pedagogické minimum na VŠMU a v súčasnej dobe si robí doktorát na VŠMU. Zároveň je dlhoročným pedagógom v SZUŠ LUDUS. Je zakladateľom, hercom a režisérom v divadle DPM. Rád robí Stand up a v LUDUS ACADEMY je lektorom hereckých a improvizačných kurzov a workshopov pre ZŠ a SŠ.

Jakub Ružička

Kubo študoval muzikálové herectvo na Bratislavskom Štátnom Konzervatóriu. Pôsobí vo viacerých divadelných zoskupeniach ako Túlavé divadlo, divadlo Ludus, Nová scéna a účinkuje v rôznych TV projektoch. Je zdravotným klaunom Červený nos Clowndoctors. Často dabuje. V SZUŠ LUDUS je okrem pedagóga tvorivej dramatiky aj na pozícii zástupcu riaditeľa a v LUDUS ACADEMY pôsobí ako lektor hereckých kurzov a workshopov pre ZŠ A SŠ.

Mgr. art Michal Rovňák

Mišove začiatky s divadlom sa spájajú s Ludusom, ktorý navštevoval už ako dieťa. V umeleckej dráhe pokračoval na VŠMU na herectve. Jeho vášňou okrem divadla je scenáristika. Práve preto učí v SZUŠ LUDUS okrem tvorivej dramatike aj tvorivé písanie. V SZUŠ zároveň pôsobí aj ako manager školy. Hráva v divadle a v TV a v LUDUS ACADEMY je lektorom hereckých kurzov a lektorom kurzu tvorivého písania.


Mgr. art Peter Kiss

Peťo začínal ako tínedžer v SZUŠ LUDUS a v súčasnosti tu pôsobí aj ako pedagóg tvorivej dramatiky a javiskového pohybu. Vyštudoval VŠMU odbor herectvo a hráva v divadle a v TV projektoch. Momentálne študuje aj Doplňujúce pedagogické minimum. Je autorom kníh "Dvaja ako jedno Pivo" a spolutvorca knižky "Usmej sa." Peťo je aj zakladateľ nadácie "Ďakujem".
V LUDUS ACADEMY pôsobí ako lektor hereckých kurzov a workshopov pre ZŠ A SŠ.

Bc. David Kakaš

David začínal v SZUŠ LUDUS ako tínedžer a teraz tu pôsobí už aj ako pedagóg tvorivej dramatiky. Momentálne študuje magisterské štúdium na VŠMU v odbore herectvo. Je aktívny v TV projektoch, v divadle a v LUDUS ACADEMY pôsobí ako lektor workshopov pre ZŠ a SŠ.

Mgr. art Mirka Durná

Mirka vyštudovala VŠMU, odbor herectvo. Urobila si doplňujúce pedagogické minimum na VŠMU a v súčasnosti je doktorantkou na VŠMU, kde učí techniku hlasu a javiskový prejav. V súčasnosti spolupracuje s divadelným centrom a  divadlom Ludus. Mirka okrem divadla učí v SZUŠ LUDUS tvorivú dramatiku a v LUDUS ACADEMY je lektorkou hereckých kurzov a workshopov pre ZŠ a SŠ.Mgr. art Edita Koprivčevič Borsová

Editka odmalička chodila do školy LUDUS. Neskôr išla študovať na VŠMU bábkoherectvo, kde pôsobila  niekoľko rokov aj ako pedagóg. Spolupracuje s rôznymi divadelnými zoskupeniami a účinkovala v rôznych TV projektoch či filmoch. Editka je aj zdravotným klaunom v OZ Červený nos Clowndoctors 
Rada robí rozhlasové hry a dabing a v SZUŠ LUDUS pôsobí dlhé roky ako pedagóg tvorivej dramatiky. V LUDUS ACADEMY je lektorkou hereckých kurzov,improvizačných kurzov a workshopov pre ZŠ a SŠ.

Mgr.art Katarína Gurová

Kaťuša, ako ju všetci voláme, má vyštudovaný hudobno-dramatický odbor na Košickom štátnom konzervatóriu a následne Akadémiu umení v B. Bystrici. Pôsobila v bábkovom divadle na rázcestí,v Divadelnom centre, v rozhlase a v nezávislých projektoch v Banskej Bystrici. Je zdravotným klaunom v OZ Červený nos Clowndoctors a spolupracuje s rôznymi divadelnými zoskupeniami najmä s nezávislým divadlom Uhol_92. V SZUŠ Ludus učí tvorivú dramatiku a javiskový pohyb a v LUDUS ACADEMY je lektorkou hereckých kurzov.

BSBA MICHAL BARAN

Nie. Neľakajte sa. Tento pán vás herectvo učiť nebude :) Síce už účinkoval v reklamách...Ale... Michal je manžel Katky Baranovej a v LUDUS ACADEMY je spoluzakladateľom a venuje sa v nej marketingu.  

LUDUS ACADEMY TEAM

Bude nám potešením sprevádzať vás na ceste vášho nielen umeleckého rastu. Sme pripravení odovzdať vám maximum našich znalostí, zručnosí a skúsenosti.