Katarína Baranová
Tvorím, teda som
200 hier a cvičení na rozvoj kreatívneho potenciálu

Kniha Tvorím, teda som je praktickou príručkou pre pedagógov a lektorov, ktorých zaujímajú kreatívne metódy učenia.

Kniha je zároveň určená aj pre rodičov, ktorí chcú so svojimi deťmi a tínedžermi kreatívne využiť spoločne strávený čas.

Inšpiráciu tu nájdu aj všetci ktorí, radi skúšajú nové a nevyšliapané cesty, spoznávajú radi nové kreatívne hry a chcú sa učiť prostredníctvom zážitku.

Prečo vznikla kniha? 

Volám sa Katarína Baranová a som zakladateľka Ludus Academy a som autorkou knihy Tvorím, teda som. Počas svojej umeleckej a pedagogickej praxe som sa stretla s rôznymi cieľovými a vekovými skupinami ľudí. Učila som tvorivú dramatiku v MŠ, na ZŠ, viedla som skupiny učiteľov, umelcov a aj ľudí z rôznych pracovných oblastí a utvrdila som sa v tom, že kreativita, hra a radosť z tvorby je všadeprítomná. Je jedno či ste dieťa alebo dospelý. Preto vznikla kniha Tvorím, teda som.

Prostredníctvom knižky vám chcem dať inšpiráciu a tipy, ktoré som za roky plné skúseností získala, praxou overila a rada sa s nimi podelím. Rozdelila som ich do jednotlivých oblastí, ktoré považujem za kľúčové pri trénovaní kreatívneho myslenia.

Chcem vám na jednom mieste ponúknuť 200 praktických hier a cvičení, ktoré považujem za kreatívne, podnetné, zábavné, efektívne a dôležité pri formovaní kreativity a predstavivosti. Budem rada, ak vám hry, cvičenia a techniky v tejto knihe pomôžu podporiť kreatívne myslenie v rôznych oblastiach vášho života alebo života tých, s ktorými tieto hry budete hrať.

Milujem rôznorodosť, slobodu, herectvo, humor, tvorivosť a vzdelávanie sa v nových oblastiach, ktoré ma bavia. Rada vymýšľam nové veci. Práve preto vznikla aj táto kniha a ja sa v nej rada s vami podelím  o skúsenosti a praktické tipy, ktoré mi pomáhajú v tom, aby som stále bola v takzvanom  
„KREATÍVNOM FLOW“.

KTO SOM?

Volám sa Katarína Baranová a som herečka, pedagogička tvorivej dramatiky s 26 ročnou praxou. Zároveň som riaditeľkou SZUŠ LUDUS. Pôsobím ako zdravotný klaun v OZ Červený nos Clowndoctors a posledné roky vediem rôzne umelecké a klaunské workshopy a kurzy. Učila som didaktiku tvorivej dramatiky na VŠMU a v súčasnosti ju učím na SŠ pedagogickej.

  

POVEDZ MI TO A JA TO ZABUDNEM. UKÁŽ MI TO A JA SI TO ZAPAMÄTÁM. DOVOĽ MI TO UROBIŤ A JA TO POCHOPÍM NA ZVYŠOK SVOJHO ŽIVOTA.


Kreatívni vieme byť takmer pri každej činnosti, ktorú každodenne robíme.
Je to schopnosť, ktorú vieme rozvíjať.              

Ukážky z knihy:

Katarína BAranová:

KNIHA: Tvorím, teda som
200 hier a cvičení na rozvoj kreatívneho potenciálu

CENA: 16.90 EUR 
V prípade záujmu kontaktujte Katku na katarina@ludusacademy.sk

Knihu si môžete kúpiť aj v knihkupectvách alebo prostredníctvom e-shopu knihkupectiev.